Győztes vereség

Le a kalappal a srácok előtt, fantasztikus győzelmet arattak! A Kielce otthonában még senki nem nyert idén, nekünk szinte végig vezetve sikerült megverni a kissé indiszponált hazaiakat. Azt mondjuk nem értem miért van mindenhol sajtóhiba, akárhol néztem, mindenütt egygólos hazait írtak, miközben fordítva kellett volna. Akinek van két szeme és látta a meccset egyetért, hogy fordítva kellett volna? Még azt is el tudom képzelni, hogy így a két pontot sem kapjuk meg, hiába nekünk van igazunk. Jó, mi? Vasárnapi matiné helyett vasárnapi pszichodráma mesterkurzust nyomott a csapat, csak hogy feldobja a hétvégénket. Volt itt minden, öröm, móka kacagás, megtáncoltattuk a lengyel grizzlyket, mégis elmaradt a happy end. De csak az end, mert az utolsó pár percet leszámítva maradhat a happy, a látottak alapján!

Egyébként lehet, hogy mi is benne vagyunk a rossz eredmény szétkürtölésében, hiszen az utolsó tíz percet 5-1-re elbuktuk. Nézzük a jó oldalát, legalább van miről írni. Csak arról lehet markánsabb véleményt alkotni, aki letesz valamit az asztalra, akivel történik valami. Hát velünk történt, kezdjük az elején. Jókedvű lengyelek töltötték meg a kielcei csarnokot, a maroknyi magyar csoporttal karöltve jó hangulatot teremtettek a lengyel-magyar barátság hétvégéjének második felvonásán. Nálunk Zubai felépült, a másik oldalon Tkaczyk kimaradt a keretből, utóbbit már nem sokat látjuk a legmagasabb szinten játszani úgy tűnik. A lengyelek számára nem volt tétje a meccsnek, nekünk egyetlen kérdést kellett eldönteni: Kiel vagy Zágráb? Nomeg a becsületünket helyreállítani a múlt heti bénázás után. Kiel és sikerült, röviden tömören ezek a válaszok. A hazaiak hatosfallal kezdtek ahogy vártuk, még a felállás is kb az volt, amit beharangoztunk. Azzal a különbséggel, hogy annyira azért nem zárt tökéletesen ez a lengyel retesz. Bombac remekül kezdte a meccset, rendre megtaláltuk a lengyel fal réseit, többször eljutott a labda a Vranjeshez illetve szélre is. Kallman kihagyta az első ziccerét és volt egy rossz indítása, de aztán összekapta magát, gólt lőtt és remekül halászott. Olyan jól működött a védekezés, hogy Talant 10 perc után a komplett belső hármast leszedte (Zorman, Buntic, Bielecki) és felküldött három szikár legényt, köztük a sérüléséből felépült és az idei Bl-ben először szereplő Jurkiewiczet. Nekik már jobban ment a dolog, 2-5 után hamarosan utolértek minket. Fordítani nem tudtak (egészen az utolsó másodpercig.. grrrr..), mert jól működött a támadógépezetünk, Bombac jól szervezte a játékot, az átlövőink is durrantottak néhányat mindkét oldalról és Sierra 40%-kal fogott hátul, ami az idei legjobbja. Külön öröm volt nézni, ahogy Mindegia irányításával sem esett vissza a színvonal, vele is mattig toltuk a sokpasszost, ami Zubai befordulásával és hetessel zárult. A nyitottunk végig jól működött a kissé statikus és feltűnően sok hibával játszó lengyelek ellen. Olyan volt, mintha lemásolták volna a múlt heti produkciónkat a mérkőzés egyes szakaszaiban, kár, hogy a végét nem sikerült. 16 gólt lőve néggyel mentünk egy F4 esélyes otthonában, bizakodva vártuk a folytatást.

Sokáig úgy tűnt, a második félidei visszaesést most el tudjuk kerülni, talán az első öt percben aludtunk be, de utána visszaállítottuk a négy gólos különbséget, ami egy kimaradt ziccer miatt nem lett csak öt. Hátul nagyon szépen halásztunk, hibára kényszerítettük a lengyeleket, amiket ők szépen el is követtek, zsinórban háromszor indulhattunk. Látszott már, hogy elöl kezdünk elfogyni, de a védekezésünkkel jól tartottuk magunkat. A másik oldalon Zorman rendre megtalálta a beállót, a heteseket pedig Strlek könyörtelenül bevágta (jut eszembe, ha ő csak a hetesek erejéig nálunk játszik az Eb-n, már készülnénk a selejtezőre?). A lövőik közül Bielecki és Lijewski kapta össze magát, mindketten a jobb oldali kettesünkre jártak gólozni. Szorosabb lett a meccs, de még mindig a mi kezünkben volt, az utolsó negyedórára tisztán látszott, hogy ez a Kielce ma fogható, hazai pályán is. Bombacot kivették, de egy ideig Robledo tartotta a lelket a csapatban, Kallman cunderezett és még őriztük az előnyt. Egészen a végéig. A mesének ugyanis az utolsó tíz percben vége lett és nem úgy ahogy kellett volna, nem láthattunk sárkényölést. Egészen egyszerűen azért, mert elfogytunk. Nem volt aki a hátára vegye a csapatot, aki fel mert volna vállalni fontos lövéseket. Kihagytunk egy hetest, kapkodtunk, helyzet nélkül durrantottuk támadásban, aminek eredménye lengyel egyenlítés lett bő egy perccel a vége előtt. Azért nem előbb, mert Sierra is fogott egy hetest. Az utolsó percben így is támadhattunk a győztes gólért és addig járattuk a labdát míg Kallman ziccerbe nem került, de Szmal kapufára tolta, a kapufa meg az oldalvonalon túlra tolta. Mi meg gyorsan betoltuk a hetedik embert, mert nálunk maradt a labda, de beállós bejátszás nem sikerült.. a többit tudjuk..

Mielőtt ismét gyászba borulnánk ne felejtsük el, hogy ez a meccs egyetlen dologról döntött: Kiel vagy Zágráb. Ennyi, semmi több. Ezt azért is tartom fontosnak kiemelni, mert persze jó lett volna nyerni vagy pontot szerezni egy ilyan kaliberű csapat otthonában, jót tett volna a lelkünknek, de így talán könnyebb a jó dolgokra koncentrálni. Arra, ahogyan ötven percen keresztül játszottunk. Mindegy mennyire volt indiszponált az ellenfél, a Vardar is megkapta a két pontot múlt héten, pedig nem azt a Szegedet verte, aki a Löwen ellen brillírozott. Ahogy a felvezetőben említettem, véleményem szerint az volt a legfontosabb a tegnapi találkozón, hogy saját magunkhoz képest lépjünk előre, állítsuk helyre az önbizalmunkat és ez sikerült. Bombacot és Sierrát az első félidiei produkcióért lehet dicsérni, Mindegia ha beállt jól teljesített, a beállóink is egészen jól megoldották, Ancsin Gabi szépeket eresztett, Ciro és Kallman pedig védekezésben dicsérhető. Utóbbi idegesítően sokat hibázik elöl, remélem ez csak átmeneti formahanyatlás, mert tőle ez kevés. Ha meg elfárad, pihentessük 10 percekre félidőnként. Összességében nem panaszkodhatunk, több mint tisztességes meccset toltunk, ha ezt megismételjük a Kiel elleni oda-visszán, komoly sanszunk lesz. Most már kár filózni, hogy Kiel vagy Zágráb, Kiel lesz az ellenfél. Nekem nem hiányzik a zágrábi védekezés, a balkáni stílus nekünk nem fekszik, ugyanakkor a Kielben több olyan játékos van, akiknek ha jól megy, gondban lehetünk. Itthon jól meg kellene ágyazni a kinti fellépésnek. Nemsokára ez is kiderül, most szusszanhatunk egyet, két hét múlva folyt. köv., már egy fokkal izgalmasabb kivitelben.