Iskolajáték a végére!

Csak kibújt a szellem a palackból! Az utolsó meccsre összeállt a csapat, végre azt hozta amit tud és amit vártunk tőle már február óta. A támadásnál csak a védekezésünk volt összeszedettebb, így sikerült lemosni a bundás bajnokot saját pályáján, ami valljuk be, nagyon jó érzés! Kihasználtuk az utolsó utáni lehetőséget és ha Talanték nem ikszelnek a Breszttel, jó pozícióban zárjuk a csoportot. Nagyon kellett már egy ilyen meccs így a szezon hajrájához közeledve! Tudunk mi így is játszani, tessék tovább csinálni, menni ezen az úton! Bravó Fiúk!

A múltkor már írtam, de döbbenetes belegondolni, hogy a Vardar elleni győzelemmel most biztos csoportelsők vagyunk. Persze akkor vélhetően komolyabban veszik a szkopjeiek a breszti meccset, de akkor is, hihetetlen katyvasz volt ebben a csoportban. A frankfurti arénában nem volt katyvasz, ember se nagyon, számomra megdöbbentően kevesen voltak a lelátókon. Egyébként a német bajnok játszott egy nagyon fontos BL meccset, de tudom sampion ligát kellett nézni minden focibuzgó németnek. Bár nyilván a nézőszám tekintetében közrejátszott, hogy nem otthon szerepelt a Löwen. Az esélyeink mindenesetre megvoltak, a németek játszottak egy éles rangadót Berlinben, a cseresoruk egyébként is rövid, belőlünk meg egyszer ki kellett már jönni egy jó teljesítménynek. Hát most kijött.

Jól kezdtünk, Zsolti ott folytatta, ahol a Zágráb ellen abbahagyta, ha kellett a kapus kezével együtt lőtte be a labdát. Skubén nem hagyott nyomot a pár nappal ez előtti láz, koncentráltan játszott az egész csapat. Hátul labdákat szereztünk, indultunk, gyorsan elléptünk négy góllal. Utána volt egy néhány perces rövidzárlatunk, amikor sikerült naggyá tennünk Palickát, ezt kihasználva a németek kiegyenlítettek. A vezetést is átvehették volna, de Sierra ziccert fogott, innentől pedig nem volt visszaút az oroszlánoknak. Ismét elléptünk, Petrus labdákat lopott hátul, Skubének jöttek a talpról eresztett lövései (de hiányoltuk őket ősszel), Sierra megint nagyon jól védett, az ehf szerint 40%-on volt a félidőben! A félidő vége felé még egy elképesztő adatot láttam, az indítások száma nulla-három. Egy német csapat otthonában! Az látszott a hazaiakon, hogy eléggé dekoncentráltak, már a meccs eleji labdaszerzéseink, labdaelszórásaik bizakodásra adtak okot, ami be is jött a meccsen, nem ment nekik végig. Persze ez a mi védekezésünk dicsérete is. A bírók utaztak a mezhúzásra, ha egy picit is nyúlt a trikó, rögtön villant a két perc. Még ha Baena 8 méteren szerencsétlenkedett két védőnk előtt, akkor is. De ezen elegánsan túlléptünk, két góllal mentünk a félidőben.

A második félidő elején még egy fokozattal feljebb kapcsoltunk védekezésben, emberhátrányban szereztünk két labdát(!), amivel közé is tettünk öt fát! Ezt a különbséget tartottuk, Bencét jól találtuk meg, nagyon élt ebben az egyre enerváltabb német falban, Ricsinek az első lövése bejött, a többi sajnos nem, Sandro jött a helyére ballövőben, aki remekül oldotta meg a posztot, amikor kipókhálózta a jobb felsőt, +6-ra alakítva az eredményt, tudtam, hogy megvan a meccs. Elmentünk nyolccal is, innen lett ismét hat 5-6 perccel a vége előtt és itt a lehető legjobbkor kért időt Pastor, az esélyét sem adtuk meg egy esetleges német feltámadásnak. Simán behúztuk a végét, a mai játék nagyon rendben volt. Még úgy is, hogy egyik balátlövőnknek sem ment a játék és a jobbszélsőket sem igazán foglalkoztattuk. Most már csak várni kell a hétvége eredményeire, hogy kiderüljön kivel mérkőzünk a nyolcaddöntőben. Nagy eséllyel teljesíthető feladat jön.