Nagy győzelem Zágrábban!

A vártnál jóval simábban húztuk be a zágrábi meccset, az első félidőben már érezhető volt, ezt csak nagyon komoly fordulat árán tudjuk elveszíteni. Ami majdnem össze is jött, de a végén tudtunk újítani, ami a jövőre nézve különösen jó hír! Megvolt a jó védekezés, a pontos támadások, a klasszis kapusteljesítmény és még a rotálás is. Jól esett ez a tegnapi játék, így kell egy Zágrábot hazai pályán megverni!

Már az elején jeleztük, hogy nem a múlt heti játékkal próbálkozunk, jóval összeszedettebb volt a csapat. A védekezést szépen összeraktuk, többször szereztünk labdát, az indtásokból pedig Csigusz megszórta magát. Jonas is szórta csak ő más irányba a labdákat, egészen az utolsó percekig nem volt gólja. Négy hiba sok egy ilyen kaliberű játékostól, de hátul ő olyan szintű munkát végez, hogy kompenzálta a másik oldali gyengélkedését. Meg most elbírta a csapat, nem minden meccsre lenne ez igaz, de most igen. A jó védelem mögött hozott egy laza 43%-ot Sierra az első félidőben, amivel sikerült megroppantani a horvátokat. A két lövőjüket szépen kivettük, Mandalinic és Markovic 14 lövésből 4 gólt szerzett, ami remek (és persze ha lehet hinni az ehf statisztikáinak, amivel az új honlap indulása óta komoly problémák vannak, de ez az arány érzésre is stimmel). Buntic élete meccsét játszotta Szeged mezben, 22 perc alatt berámolt öt gólt rontott lövés nélkül. Nem tudom, hogy a horvát közeg hozta ki belőle vagy egyszerűen ő is gáznak találta az utóbbi időbeli játékát, de ha ezen múlik, szerintem kifüggeszthetünk egy horvát zászlót Szegeden is és megtanulhatnánk néhány horvát rigmust, mert tőle ez a 4-5 gól meccsenként nagyon jól jönne. Skube jól mozgatta a csapatot, látszik rajta, hogy profin műveli a szisztémát. Érdekes, hogy Gorbok többet lőtt ziccerből, mint átlövésből, ez is jelzi milyen szinten szétkaptuk a horvát falat. A beállók is remekül dolgoztak, Zsolti meg belőtte a heteseket és kettős hátrányben eresztett egy cundert, egyedül a jobbszéllel van még mindig gond, egy árva labdát nem kapnak. Hogy ez miért van nem tudom, mert van egy csomó kidolgozott figuránk, nem értem miért nem megy oda a labda. Jellemző, hogy fogalmam nincs Mario vagy Pedro volt-e a pályán és mennyit, egyszerűen eltűntek. A többiek viszont nagyon jól mentek, ennek köszönhetően 5 gólos előnnyel mentünk szünetre.

A második félidőben tíz percig tartottuk az előnyt, a horvátok teljesen maguk alá kerültek, egyedül Vuglac tartotta bennük a lelket, nomeg az elején Mrakovcic, a fiatal irányító azért okozott gondot Ciroéknak a gyorsaságával. Mi szépen kényelmesen támadtunk, ballökőbe jött Ricsi, középre Dima, mellé pedig Zsolti érkezett. Mindkét lövőnk betalált, bár ekkorra kezdtünk belealudni a meccsbe, ami majdnem nagyon komoly következményekkel járt. A horvátok második sora felszántotta a parkettát és tíz perc alatt egyre jöttek fel (a hét gólos vezetésünkről). Szokatlan módon a Mister nem hozta vissza a kezdősort, hanem a Bodó-Dima tengely maradt fent, néhány percig visszajött Buntic, de aztán ismét Zsolti. Gáz volt, mert porszem került a gépezetbe és ilyenkor láttuk már többször, hogy 15-20 perces mélypontokra is képesek vagyunk, ha nincs senki aki a hátára vegye a csapatot. Most viszont volt, Zsitnyikov a legélesebb percekben lőtt be kettőt, a többiek pedig folytatták a sort, végérvényesen eldöntöttük a meccset. Beleértve Segot is, aki nagyon fontos védéseket mutatott be a végén.

Minden jó, ha jó a vége, meg az eleje. Végre ismét egy összeszedett, hatékony játékot láthattunk a csapattól ami akkor is örömteli, ha a Zágráb most nem egy szint a Nantes-al. A múlt héten nem láttam előrelépést tavalyhoz képest, most viszont igen. Dima lehet az a játékos, aki a hullámvölgyekből kirángat minket, legalábbis képes lehet rá. Tavaly többször előfordult (többek között a bajnoki döntőt is ott buktuk el), hogy megakadunk, nem megy a játék és aztán akár 15-20 perc teljes homály is lehet a csapatnak. Tegnap láthattuk, ha egy ilyen helyzetben időben elkezdi valaki kirángatni a gárdát a gödörből, újra beindul a gépezet. Ez kifejezetten örömteli a jövőre nézve. Szép volt Fiúk!