Totális légicsapás!

Egy bölcs embertől hallottam nem is olyan régen, hogy tervezni mindig enyhe pesszimizmussal kell, mert az közelebb van a realitáshoz úgy általában, kivitelezni viszont kitörő optimizmussal, mert attól jönnek az ötletek, az nyitja meg a kapukat. No azt hiszem a reggeli beharangozóban kellően féltettem a csapatot a mai meccstől, talán volt is némi alapja, de ezt a csatát ma kérdés nélkül nyertük. Ilyen ez, amikor egy sebzett ellenfelet tökéletesen kivitelezett, minden lépésben megtervezett manőverrel hatástalanítasz, kihasználva a gyenge pontokat.

Már az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések, onnan nehéz lett volna elbukni. A kezdő hetes a múlt heti felállásban tündökölt a dánoknál, vagyis nem tündökölt, mert nem csináltak semmit. A három jobbkezes lövőt szépen beszorítottuk, a szélsőik nem kaptak labdákat, Kallman pedig köszönte szépen elcsent jónéhányat, így a saját fegyverüket ellenük fordítva a félidő közepére 5-6 gólos előnybe kerültünk. Támadásban is megvoltak a gondolatok, a két kínai zseniálisan ült, Kallman szélről, befutásból eredményes volt és ki kell emelnem Ilyés Fecit, aki góljai mellett elsősorban Jonasnak adott passzaival tűnt ki. Végre Pastor több időt adott neki, amit egészen színvonalas játékkal hálált meg. Robledo ma nem játszott, Petrus sem kapott sokat, mondjuk nem is hálálta meg. Nagy kérdőjel nekem ő még, lehet és kell is benne bízni, de egyszerűen az átlövései hatástalanok. Annyi pozitívum van benne, hogy legalább elmennek a kapuig, egy régi klasszikust idézve nem sz*rik rá a légy útközben.. Jelen pillanatban Fecin kívül nincs használható ballövőnk, ami még mindig aggasztó. A másik oldalon legalább történt némi javulás, Ancsin Gabi szépeket eresztett, kellette is a góljai a félidő végén, nomeg Sierra védései, mert ebben a sorozatban nem először adja meg a biztonságot hátul. Nincsenek extra bravúrjai, de amit kell azt hozza, megbízhatóan. Ennek egy hátránya van, hogy Wysu nem tud kiteljesedni így, pedig a bravúrok inkább benne vannak, jó lenne őt is felépíteni. Csak nem tudom hogy, mert ilyen meccsen tényleg nem lehet levenni a spanyolt. Az első félidő krónikájához tartozik még Fekete Bálint szélsőgólja, a fiatal játékosnak ez az első idei Bl találata, tehát a tippelőknek üzenem, lépett pályára szegedi jobbszélső.

A második félidőben váltott a Kolding, aminek meglett az eredménye. Spellerberg átjött ballövőbe, Laen beállóba és a védelmünk jobb oldalát szétszedték, mindkét játékos régi önmagát idézte, fel is jöttek -4-re. Ekkor volt egy 5-10 perces időszak, amikor kezdett langyosodni a pite (no nem a monte, mert azt két hét múlva kell megenni itthon). Keményebb lett a dán fal is, nehezebben találtuk a réseket, bár egy jó kínai azért belefért Bombac-Kallman előadásában, a beállókat is szépen megtaláltuk és Balogh is hozott szokásos betörésgólt. Nem engedtük közelebb a dánokat, amivel megnyertük a meccset és megszereztük a nagyon fontos idegenbeli pontokat.

Négy meccs után kezdenek körvonalazódni a csoportban az erőviszonyok, szerintem a jelenlegi első három helyezett marad is ott, egymás közt eldöntik a sorrendet, a Koldingnak meszeltek, így mi a Kristianstad-Löwen-Montpellier hármassal megyünk a 4-7 helyekért. Bízom benne, hogy ez a verseny leszűkül a németekkel a negyedik helyért. Jövő héten megint okosabbak leszünk egy kicsit, jön a mannheimi meccs az oroszlánok ellen nem vasárnap, hanem szombaton, szép emlékekkel megyünk oda, remélem úgy is jövünk majd haza. De addig még van egy hét és lesz egy beharangozó is, felelevenítve a márciusi élményeket és borzasztóan elfogult szegedi szemüvegen keresztül latolgatva az esélyeket.

A mai napra mehet egy Szép volt Fiúk! Megérdemlik.

Kallman repülése innen, Feci harci üvöltése innen, Dean integetése innen.